Piri Reis'in Hayatı ve Eserleri

858 büyük sayfa olan bu hacimli eserinde 223 harita vardır. Kâtip Çelebi, ilk deniz tarihi kabul edilen ünlü eserinde, "Pirî Reis'in katlinin haksız yere olduğu bilahare meydana çıkmıştır.

Responsive image
YAZAR
Cevat Ülkekul
DOSYA BOYUTU
6,41 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786055328238

PDF formatında Piri Reis'in Hayatı ve Eserleri. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Piri Reis'in Hayatı ve Eserleri kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


(2013 Yılının, Piri Reis'in 1513 Dünya haritasını çizişinin 500. Yılı olması ve bu nedenle, UNESCO'nun kutlama yılı kabul ve ilan edilişi üzerine Piri Reis ve eserleri hakkında pek çok yayın yapılmıştır. Bunlardan bazıları Piri Reis'in Kaptan-ı Derya olmasından, 1528 tarihli haritasının bir Dünya Haritası olduğuna varıncaya kadar, doğruluğu tartışılabilecek bilgileri içermektedir. Bu kitapta Piri Reis araştırıcısı Ülkekul, bu gibi iyi incelenmemiş bilgilerin hepsini olmasa da küçümsenmeyecek bir kısmını ele alıp, düzeltmeye çalışmıştır. Piri Reis'in hayatı ve eserlerine ilgi duyanların merak ve zevkle okuyacağı bir eser olarak değerlendirilmektedir. Piri Reis'e ait bütün bilgileri taşıyan kitap, önemli bir yayındır.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Dönence Basım ve Yayın Hizmetleri 


Piri Reis'in eserleri nelerdir?Kitab-ı Bahriye Piri Reis'in Haritası (İlk Dünya Haritası) Hadikat'ül Bahriye Bilad-ül Aminat Eşkalname. KOLAY GELSİN.